Які автомобілі насправді не пройдуть техогляд у 2022 році – Вся Україна

Які автомобілі насправді не пройдуть техогляд у 2022 році

У другій половині 2022 року в Україні можуть запровадити обов’язковий техогляд легкових автомобілів. Відповідний законопроект вже підготовлено. Сьогодні ми розповімо, які автомобілі його пройти не зможуть…

У законопроекті, який підготувало МВС, ясно йдеться про те, що обов’язковий техогляд не зможуть пройти автомобілі, які побували у серйозній ДТП. Враховуючи, що в Україні щороку відбувається близько 120 000 дорожніх аварій (насправді їх, звичайно, більше), кількість автомобілів з сильними пошкодженнями дуже велика.

Експерти під час техогляду виявлятимуть та аналізуватимуть усі пошкодження. За найменшого сумніву автомобіль не допустять до подальшої експлуатації.

Крім того, техогляд не пройдуть машини з зміненою конструкцією, якщо це не було оформлено офіційно.

У деяких ЗМІ стверджується, що не пройдуть обов’язковий техогляд й автомобілі старше 15 років. Це спірне твердження.

Справа в тому, що в законопроекті нічого не йдеться про те, що автомобілі, старші 15 років, у жодному разі не зможуть пройти технічну перевірку. Йдеться про те, що техогляд не пройдуть машини, у яких, наприклад, пошкоджено деякі деталі або вирізано каталізатор.

Так як найчастіше подібні проблеми зустрічається у старих автомобілів (євробляхи, “битки” з США та авто часів СРСР), то і з’явилася чутка про “15 років”.

Нагадаємо, автомобілі мають перевіряти через 4 роки після реєстрації, а потім кожні 2 роки. Техогляд зобов’язані проходити нові власники машин протягом 10 днів після перереєстрації на своє ім’я, після ДТП (якщо були пошкоджені елементи, що впливають на безпеку).

Якщо автомобіль зупинять без техогляду або з простроченим техоглядом, водія оштрафують на 1700 гривень. Повторне порушення – позбавлення прав водія.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *