Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців – Вся Україна

Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців

Субсидії, які отримують українці, не в змозі покрити зростаючих боргів за комуналку. І, на жаль, зі зростанням комунальних платежів на тлі зменшення субсидій ця тенденція буде лише посилюватися.

Такий прогноз зробив в ефірі телеканалу “Україна 24” економіст Олег Пендзин. Причина в тому, що субсидія дається лише на соціальні норми житла та споживання. А якщо площа житла набагато вище цих норм та енергоресурсів було спожито більше, то субсидія не в змозі компенсувати витрати на комуналку.

“Ви за рахунок субсидій будете зменшувати ваш платіж тільки на соціально визначені норми житла. Якщо у вас квартира більше, то автоматично за додаткові квадратні метри ви повинні платити в повному обсязі. Якщо у вас немає можливості платити, ви кладете в борг”, – роз’яснив Олег Пендзин.

Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців

Він також нагадав, що той, хто має заборгованість за комунальними платежами, взагалі ризикує залишитися без субсидії.

“Якщо у вас 3 місяці боргу за житлово-комунальні послуги, вам можуть не дати субсидію, незважаючи на те, що ваші фактичні витрати перевищують 20% вашого сімейного бюджету”, – говорить Пендзин.

В такому випадку, боржник потрапляє у замкнуте коло, з якого йому буде дуже непросто вибратися. Якщо, звичайно, він випадково не знайде мішок з грошима, втрачений недбайливими інкасаторами. Однак таке трапляється вкрай рідко.

Особливо вразливі у цьому випадку люди похилого віку, які самотньо проживають у великих квартирах. Діти давно роз’їхалися, а старенькі залишилися одні у великій і колись гучній квартирі. Ще гірше, коли хтось із них йде раніше, тоді й соціальні норми житла відразу скорочуються вдвічі. У цьому випадку, якщо діти або онуки не можуть підтримати пенсіонера, він приречений на борги і напівголодне існування.


Від Luckyads


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *