Хочеш пенсію — плати: стало відомо, скільки коштує рік стажу у 2021-му – Вся Україна

Хочеш пенсію — плати: стало відомо, скільки коштує рік стажу у 2021-му

Вартість стажу залежить від розміру мінімальної зарплати.

Стало відомо за скільки можна докупити один рік стажу у 2021 році

В Україні щорічно підвищується вимога до страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. Тому багато українців по досягненню пенсійного віку можуть зіткнутися з тим, що стажу не вистачає. Однак вихід з такої ситуації існує: відсутній стаж можна докупити. Скільки коштує один рік стажу у 2021 році, повідомляє портал “apostrophe”.

В Україні з 2018 року щорічно підвищується вимога до страхового стажу. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок у 2021 році українець по досягненню пенсійного віку повинен набрати 28 років стажу. Ця вимога зростатиме щорічно аж до 2028, коли не досягне 35 років. Тому з кожним роком українцям буде все складніше вийти на пенсію, оскільки не всі мали можливість протягом всієї трудової діяльності працювати офіційно.

Однак законом передбачено, що громадяни, яким по досягненню 60 років не вистачає стажу, можуть докупити його. Вартість одного року стажу – це подвоєний мінімальний страховий внесок (який платить людина, яка отримує мінімальну зарплату). У 2021 році один рік стажу можна докупити за 31 680 гривень. Важливо відзначити, що вартість року стажу безпосередньо залежить від рівня мінімальної зарплати: з підвищенням “мінімалки” ростуть розцінки й на стаж.

Також існує й альтернативний варіант для людей, яким бракує стажу. По досягненню 60 років такі громадяни можуть продовжити працювати ще кілька років. Вже в 63 роки вийти на пенсію стає легше, оскільки вимоги за стажем істотно зменшуватися. Наприклад, ті українці яким цього року виповнитися 63 роки зможуть вийти на заслужений відпочинок мають від 18 до 28 років стажу. Якщо в 63 роки все одно не вистачає стажу, то можна попрацювати до 65 років, тоді вимоги до стажу стають ще нижче.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *