Щоб не обманули: як розрахувати пенсійний стаж. Експерт розповів про хитрощі. Таблиця – Вся Україна

Щоб не обманули: як розрахувати пенсійний стаж. Експерт розповів про хитрощі. Таблиця

Це важливо знати.

Українцям розповіли, як підтвердити пільговий стаж.

Ряд категорій громадян, які працюють на деяких посадах мають право при наявності пільгового стажу вийти на пенсію в 55 років. Як підтвердити пільговий стаж і скористатися своїм правом, передає Пенсійний кур’єр.

Потрібно на роботі взяти довідку, яка б підтвердила, що людина працює повний день на підприємстві. Також його професія повинна підпадати під категорію шкідливих умов.

Якщо підприємства ліквідовано, тоді потрібно звертатися до відповідних комісій при головних управліннях Пенсійного фонду.

Робота для виходу на пільгову пенсію після 1992 року повинна додатково підтверджуватися результатами атестації робочого місця.

Якщо ця процедурна не проводилася, то стаж до 21 серпня 1992 року на подібному підприємстві буде враховуватися, а після – ні.

Також Українцям нагадали, що за професіями, що входять до Списку 2 можуть призначатися пільгові пенсії в тому випадку, якщо виконані ряд вимог.

Чоловікам в 55 років можна розраховувати на пільгову пенсію, якщо вони мають 12 років і 6 місяців пільгового стажу, тобто вони повинні як мінімум такий період відпрацювати на шкідливих підприємствах або ж у шкідливих умовах.

Коли у чоловіка настає пільговий пенсійний вік, загальний стаж у такого громадянина повинен становити від 25 до 30 років.

Щоб дізнатися, чи має право українець вийти в 55 років на пенсію за пільговими умовами, потрібно звернутися до відділення Пенсійного фонду і надати необхідні документи. Крім трудової книжки, потрібно принести й довідки, що підтверджують пільговий стаж.

Також підприємства, на якому пропрацював громадянин, має продовжувати платити податки за своїх працівників навіть якщо вони вийшли на заслужений відпочинок на пільгових умовах.


Від Luckyads


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *