Українців змусять заплатити разовий податок за свою нерухомість: яке майно потрібно декларувати – Вся Україна

Українців змусять заплатити разовий податок за свою нерухомість: яке майно потрібно декларувати

В Україні незабаром буде введений податок на квартири площею понад 120 квадратних метрів і будинки, площа яких перевищує 240 квадратних метрів. Держава запропонує громадянам добровільно показати наявне у них майно і зобов’яже заплатити за його користування податок в розмірі 5% від вартості.

Всі українці, чиє майно має площу менше зазначеної, зможуть взяти участь в нульовому декларуванні. Нульове декларування буде разове, і в ньому можуть брати участь всі бажаючі. Майно або грошові кошти, вартість яких не перевищує 400 тис. гривень, закон дозволяє не декларувати.

Декларування також не стосується: квартир площею до 120 кв метрів, будинків до 240 квадратів, автомобілів з об’ємом двигуна до 3000 куб. см. або вартістю до 375 мінімальних зарплат (до 2,25 млн гривень).

Українців змусять заплатити разовий податок за свою нерухомість: яке майно потрібно декларувати

Рамки добровільного нульового декларування пропонується встановити з 1 липня 2021 по 1 липня 2022 року. Оформити декларацію на нерухомість українці можуть через нотаріусів. 5% податок діє на нерухомість, яка перебуває в Україні. Якщо активи знаходяться за межами країни, то українцям доведеться заплатити 9% податку.

Крім того, українців зобов’язують ще заплатити податок за наднормативну площу житла. Власники будинків, площа яких перевищує 500 квадратних метрів, і квартир більше 300 “квадратів” повинні будуть державі ще по 25 тисяч гривень фіксованого податку. Якщо ж у платника не буде коштів, щоб погасити податковий борг, то у нього можуть забрати в заставу незадекларовану майно.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *