Уряд готує підвищення мінімальної пенсії: буде більше 3 тисяч – Вся Україна

Уряд готує підвищення мінімальної пенсії: буде більше 3 тисяч

Мінімальна пенсія в Україні буде понад 3 тисячі гривень. Таке підвищення мінімальних виплат пенсіонерам закладено в законі, який гарантує, що мінімальна пенсія не може бути менше 40% від мінімальної зарплати. Ну, а оскільки мінімальна зарплата в Україні, хоч повільно, але все ж зростає, то й мінімальна пенсія також повинна підтягуватися слідом за нею.

Таким чином, якщо брати за основу графік підвищення мінімальної зарплати, то вже через три роки мінімальна пенсія повинна перевищити 3 тисячі гривень.

У Бюджетній резолюції, яка була затверджена Верховною Радою, закладені такі етапи зростання мінімальної зарплати, а отже, й мінімальної пенсії:

  • з 1 грудня 2021-го – 2600 грн пенсія (6500 грн мінімалка);
  • з 1 жовтня 2022 – 2 680 грн пенсія (6700 грн мінімалка);
  • з 1 січня 2023-го – 2 870 грн пенсія (7176 грн мінімалка);
  • з 1 січня 2024-го – 3 066 грн пенсія (7665 грн мінімалка).
Уряд готує підвищення мінімальної пенсії: буде більше 3 тисяч

При цьому слід пам’ятати, що таке зростання мінімальної пенсії буде можливе тільки для тих громадян, які виконали необхідну вимогу за страховим стажем. Для чоловіків це – 35 років, для жінок – 30 років. При цьому є ще одна необхідна умова для того, щоби претендувати на таку мінімальну пенсію: вік – не менше 65 років.

Популярні зараз

Взагалі, нині в Україні пенсійний вік дорівнює 60 рокам. Однак у цьому віці можуть вийти на заслужений відпочинок лише ті громадяни, які виконали необхідну умову щодо страхового стажу. Наприклад, в нинішньому році, потрібно мати не менше 28 років страхового стажу, а в наступному – вже 29. Вимога щодо стажу буде щорічно приростати на один рік до 2028, поки не досягне 35 років.

Тим же, хто не зможе до 60 років накопичити собі 35 років стажу, представиться можливість вийти на пенсію тільки в 63. Та й то лише за умови, що у них на той час буде від 25 до 35 років стажу. Решті доведеться працювати ще довше – до 65. Тоді, за наявності стажу в розмірі від 15 до 25 років, вони зможуть відправитися на відпочинок. Ну, а тим, хто не зуміє собі заробити навіть 15-річного страхового стажу, пенсія взагалі не випадає.

При цьому слід пам’ятати: страховим є лише той стаж роботи, протягом якого з зарплати сплачувалися внески до Пенсійного фонду. Тобто, якщо ви все життя працювали нелегально і не платили ніяких податків, то й страхового стажу для пенсії у вас не буде.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *