Викликають рак і генетичні мутації: в Україні можуть заборонити кольорові татуювання – Вся Україна

Викликають рак і генетичні мутації: в Україні можуть заборонити кольорові татуювання

В Україні можуть заборонити кольорові татуювання. У кольорових фарбах, які використовують при їхньому виконанні, виявлені речовини, небезпечні для здоров’я і життя людини. Вони можуть викликати у людини рак і різноманітні генетичні мутації.

Заборона на кольорові татуювання набула чинності в Євросоюзі із 4 січня цього року. Через небезпечні хімікати, що містяться в кольорових фарбах, було вирішено припинити їхнє використання. Тепер усі тату в Європі будуть однобарвними.

Згідно з даними, оприлюдненими Європейським хімічним агентством (ЄСНА), до складу кольорових фарб для тату входить близько 4 тисяч (!) хімікатів, які несуть явну або потенційну загрозу здоров’ю людини.Зокрема, до складу більшості чорнил, якими роблять кольорові татуювання, входять пігменти Blue 15 і Green 7. Обидва вони є забороненими.

Викликають рак і генетичні мутації: в Україні можуть заборонити кольорові татуювання

Така заборона, звичайно, викликала хвилю невдоволення серед працівників, які працюють і заробляють в індустрії татуювань. Проте влада непохитна: сьогодні такі тату – під табу.

Слід сказати, що татуювальники мали надію “проскочити” цей закон. Справа в тому, що, дізнавшись про майбутню заборону, постачальники барвників обіцяли змінити хімсклад чорнил, зробивши їх безпечними. Проте своєї обіцянки вони не дотрималися. Тому з нового року закон набув чинності.

Не виключено, що незабаром така сама заборона з’явиться і в Україні. Якщо, звісно, влада реально переймається здоров’ям українських громадян.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *