Експерт ВООЗ: “індійський” штам коронавірусу “Дельта” вже міг потрапити в Україну – Вся Україна

Експерт ВООЗ: “індійський” штам коронавірусу “Дельта” вже міг потрапити в Україну

За словами епідеміолога, будь-яке переміщення груп людей на території, де підтверджений цей штам, несе реальну загрозу інфікування.

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідеміолог, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград припускає, що штам коронавірусу “Дельта” (“індійський”) вже міг потрапити на територію України.

“Одна з гіпотез, що він є в Україні, це однозначно. Така висока міграція, яка спостерігалася, не могла не сприяти тому, щоб його не було занесено. Не тільки з Росії. Давайте реально подивимось – у нас з Румунії повертаються футбольні вболівальники, а в Румунії є “Дельта”. Будь-яке переміщення груп людей на території, де підтверджений цей штам, несе реальну загрозу інфікування”, – заявила вона.

Виноград зазначила, що багато українців летять на відпочинок в Туреччину. “Туди пішла велика хвиля відпочивальників з Росії і там точно буде зустріч людей з різних країн. Враховуючи надзвичайно високу контагіозність, яку ми ще не мали раніше, один інфікований заразить всіх, хто є довкола нього. Чи це буде в літаку, чи в аеропорту, чи в ресторані – тобто в усіх місцях спільного перебування. Така є на сьогодні реальність”, – наголосила вона.

Водночас наразі в Україні немає можливості виявити циркуляцію штаму “Дельта”. “Його немає в Україні правильного, нормального і належного. Це є однією з обставин, яка ускладнює адекватне реагування на цей вид загрози. Направляючи за кордон зразки, втрачається час, гроші і несвоєчасно включається система реагування у разі його виявлення. Це має бути подолано, без цього елементу реагування на біологічні загрози – неможливо”, – заявила епідеміолог.

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що сьогодні, 23 червня, планується нарада в Раді національної безпеки та оборони щодо загрози появи в Україні “індійського” штаму коронавірусу.

За даними Public Health England, штам коронавірусу “Дельта” у 1,6 рази агресивніший, ніж інші, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.

За словами Радуцького, для початку спалаху COVID-19 в регіоні достатньо невеликої кількості інфікованих – вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.

В українських лабораторіях ще немає технічних можливостей виявляти “індійський” штам.

Перший відомий зразок цього варіанту коронавірусу SARS-CoV-2 – лінія B.1.617.2 (“Дельта”) – вперше виявили в Індії восени 2020 року. Нині штам уже зафіксували в РФ та Білорусі.

У НАН України очікують, що до кінця літа штам “Дельта” домінуватиме на всій території Європи, а в Україні через низький рівень вакцинації населення і велику міграцію з РФ може поширитися швидшими темпами та мати тяжчі наслідки, ніж у західних країнах.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *