В Україні хочуть офіційно дозволити змішувати різні види вакцин від COVID-19 – Вся Україна

В Україні хочуть офіційно дозволити змішувати різні види вакцин від COVID-19

У деяких випадках відповідальність за наслідки від змішування препаратів покладатиметься лише на лікаря.

В Україні мають намір офіційно дозволити змішування різних вакцин від коронавірусу. Відповідні рекомендації вже готує МОЗ України.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю виданню “Апостроф”.

Наголошується, що керуватися відомство буде результатами міжнародних досліджень, рекомендаціями виробників і досвідом інших держав.

Так, за словами Кузіна, Національна технічна група експертів з імунізації вже рекомендувала змішування вакцин проти COVID-19, і тепер в Міністерстві охорони здоров’я будуть оформляти відповідний наказ і розробляти докладні покрокові інструкції.

“Мова йде про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря”, – пояснив санлікар.

Варто зазначити, що такі країни як Іспанія, Німеччина і Канада вже дозволяють вводити молоді замість другої дози AstraZeneca препарат Pfizer/BioNTech або Moderna – на тлі занепокоєння, що британсько-шведська вакцина може в окремих випадках призвести до тромбозу.


Від Luckyads


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *